وقایع نگاری نارنیا

هرگاه در نارنیا شاه یا ملکه شوید‌،تا ابد شاه یا ملکه خواهید ماند.

درباره من
دانشجوی رشته ی شیمی کاربردی دانشگاه آزاد تهران مرکز (دانشکده علوم پایه)
آرشیو

نویسنده: فاطمه تاجیک
تاریخ: دوشنبه 25 خرداد 1394 ساعت: 18:01

 بن بارنز (بازیگر)


بنجامین توماس "بن" بارنز (انگلیسی: Benjamin Thomas "Ben" Barnes؛ ۲۰ اوت ۱۹۸۱) یک بازیگر اهل بریتانیا است. وی از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است.از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به سرگذشت نارنیا(شاهزاده کاسپین ، سفر  کشتی سپیده پیما)و در معرض-فرزندان آزادی-هفتمین پسر-با گلوله-جکی و رایان-عروسی بزرگ-کلمات-کشتن بونو-در قفل شده-دوریان گری-فضیلت آسان- Bigga Than Ben -حالت تخیلی-تصمیم گیری تقسیم-گرد ستاره و اولین کار او پزشکان اشاره کرد.نوازنده‌ای که بازیگر شد

فقط یک فیلم مثل «وقایع‌نگاری نارینا» کافی بود تا جوان تازه‌واردی مثل بن بارنز را یک شبه تبدیل به یک چهره مطرح و محبوب کند. این جوان انگلیسی‌تبار با ایفای نقش شاهزاده کاسپین در قسمت دوم این فانتزی ماجراجویانه خانوادگی، به یکی از چهره‌های مطرح تابستان سینما تبدیل شود. فیلم با عنوان «شاهزاده کاسپین» اکران عمومی شد و در 3 روز اول نمایش خود در سطح بین‌المللی بیش از 150 میلیون دلار فروش کرد. در این فیلم بارنز نقش شاهزاده‌ای خوش‌قلب را بازی می‌کند که یک سلطان بی‌رحم و خونخوار، تاج سلطنت را از او گرفته است. وی با همراهی شیر دانا و سخنگو و 4 کاراکتر کودک و نوجوان قصه، به مبارزه با این سلطان برمی‌خیزد. بن بارنز   در رشته موسیقی تحصیل کرده است. او که سال 1997 وارد مرکز «موسیقی تئاتر ملی جوانان» لندن شد، سال 2003 از آنجا فارغ‌التحصیل شد.


بسیاری از همکلاسی‌هایش در رشته بازیگری تحصیل می‌کردند و این مساله باعث توجه او به این رشته هنری شد. در کنار موسیقی، درس بازیگری را هم خواند. اولین بار سال 2004 جلوی دوربین تلویزیون ظاهر شد و تا سال 2006 در 3 مجموعه تلویزیونی بازی کرد. اولین فیلم سینمایی‌اش <<گرد ستاره>> (2007)‌ که موفقیت چندانی برایش نداشت، ‌اما باعث مطرح شدن چهره و نامش در بین اهالی سینما شد. در حقیقت، نمایش عمومی این فیلم باعث توجه سازندگان «وقایع‌نگارینارنیا» ‌شد و از بین 200 نامزد برای ایفای نقش شاهزاده کاسپین، نام او بیرون کشیده شد. بارنز برای این فیلم (و 3 ماه کار در نیوزیلند)‌ 5‌‌میلیون دلار دستمزد گرفت، ولی تهیه‌کنندگان مارک جانسون برای ایفای نقش اصلی این فیلم، دستمزدی 13 میلیون دلاری به وی دادند.


در شرایطی که کار انتخاب تک‌تک بازیگران مختلف «وقایع‌نگاری نارنیا» حداقل 4 ماه طول کشید، بارنز در همان دو قسمت اولیه‌ (که حدود 3 هفته وقت برد)‌ قبول شد.
ایشون هنوز مجرد هستند و یکی از مهمترین علایقشون سفر با دوستانشون(مخصوصا ویلیام مسلی) است و به ساعت مچی و ماشینشون خیلی علاقه دارند.